Новини

Природний баланс аборигенних видів риб поступово відновлюється

Природний баланс аборигенних видів риб

Кількість водних живих ресурсів з року в рік зменшується, а зважаючи на сучасну несприятливу екологічну ситуацію, забудову берегів та масове браконьєрство – звичні мешканці українських водойм вже не мають можливості до активного самовідтворення. Тим часом зариблення, яке проводиться за кошти державного бюджету та приватних риболовецьких підприємств, ведеться лише травоїдними видами риб-інтродуцентів (білий амур, товстолобик тощо). Яких, разом із аборигенним рибами, самі ж риб-артілі виловлюють на продаж! Таким чином ресурс аборигенних видів риб (щуки, судака, ляща, плотви, карася та інших), без поновлення запасів катастрофічно зменшується.

І тому не дарма риболови-аматори б’ють на сполох: любительська риболовля, як спосіб активного відпочинку та улюблене хобі для сотень тисяч рибалок-любителів, може зникнути назавжди.

Нарешті, після перерви у майже три десятиліття, київські акваторії розпочали наповнюватись аборигенними видами риб: річковою щукою, срібним карасем, коропом. Зариблення вже відбулось на річці Десенка, яка впадає в Дніпро, та на Київському водосховищі. Намагається відновити природний баланс, за власні кошти, Київська обласна громадська організація «Громадська Інспекція Рибоохорони», свого часу створена за ініціативи та підтримки Держрибоохорони у м. Києві та Київській області. На сьогоднішній день ця громадська організація налічує у своїх лавах більше 2500 риболовів-аматорів. Члени організації, своїми внесками та активною участю в роботі організації, допомагають виконанню головних статутних завдань організації – сприяють активному розвитку спортивного та любительського рибальства, охороні, збереженню, раціональному використанню та відтворенню водних живих ресурсів Київщини.

Ці заходи – лише початок масштабної роботи по відновленню запасів аборигенної риби у водоймах Київщини. Зариблення відбувається у декілька етапів та на різних акваторіях Київщини. 2 грудня в акваторію річки Дніпро випущено приблизно 4 000 річкових щук, середньою вагою близько 200-250 гр., та близько мільйона екземплярів срібного карася (вага 5-10 гр. – 4 000 кг). У цей же день на Київському водосховищі, було випущено приблизно 7 000 коропів чистого виду (вагою 350-400 гр. кожен). Через тиждень, 9 грудня, у Дніпро в межах Києва було випущено ще приблизно 5 000 тисяч річкових щук.

На зарибленні 2 грудня були присутні представники органів виконавчої влади, зокрема голова Київської обласної державної адміністрації Віктор Вакараш, керівництво Київдержрибоохорони – начальник Головного Управління Держрибоохорони у Києві та Київській області Володимир Чечет, представники «Громадської Інспекції Рибоохорони». Також, з перевіркою на події були присутні представники Державної екологічної інспекції, які підтвердили, що порушень природоохоронного законодавства при зарибленні не було.

Крім того, засвідчили факт зариблення аборигенними видами риб і представники інших громадських риболовних організацій: «Громади Рибалок України», «Ассоціації риболовів України». Громадські діячі засвідчили не лише факт зариблення, але й високо оцінили цю подію – її актуальність, значущість та позитивні результати.

У наступному році «Громадською Інспекцією Рибоохорони» заплановано продовження зариблення київських водойм, цього разу ще одним аборигенним видом – судаком. З рибо розплідниками Херсонської області досягнуто домовленості на вирощування зарибка потрібного віку та ваги, тому навесні 2010 року зариблення продовжиться.